WWR

   

Jeśli zastanawiasz się, co kryje się pod enigmatycznym WWR, weź oddech, przeprowadzimy Cię przez temat.

   WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU

ma na celu pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego trudności, w którymś z wymienionych obszarów.

Jak to wygląda w praktyce?

KROK 1

 

Jeśli rozwój Twojego dziecka w jakiś sposób Cię niepokoi wybierz się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

KROK 2

 

W chwili, gdy specjaliści z tej placówki zaobserwują, że prawidłowy rozwój Twojej pociechy wymaga stymulacji na pewnym poziomie otrzymasz OPINIĘ o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.

KROK 3

 

Sami decydujecie, gdzie będzie zorganizowana pomoc. 

Przychodząc do nas przynieś wydany Ci dokument.

ZACZYNAMY!

Masz dwie możliwości:

  1. Zapisać do nas przedszkolaka. Wówczas WWR będziemy realizować w czasie spędzonym w przedszkolu
  2. Przychodzić z dzieckiem na wyznaczone godziny ze specjalistami.

Zdecyduj, jak będzie lepiej dla Twojego dziecka. Następnie wypełnij WNIOSEK o zorganizowanie WWR. Po zapoznaniu się z wydawaną przez ekspertów z poradni nasi specjaliści przystępują do przygotowania dla Twojego dziecka INDYWIDUALNEGO PLANU TERAPEUTYCZNEGO.

CO TO JEST IPT?

Zawarte w nim będzie rozpoznanie, w jakim zakresie Wasze dziecko potrzebuje WSPARCIA. Poza tym, IPT zawiera informacje, jak będzie realizowana pomoc. Jakie zajęcia i z jakimi specjalistami zostały ustalone przez zespół, który opracowywał IPT w przedszkolu. Przygotowanie tego dokumentu poprzedza okres obserwacji dziecka przez wskazanych w opinii specjalistów. Już wtedy pracujemy z dzieckiem, odpowiadając na jego potrzeby. Przygotowany IPT omawiamy wspólnie z Rodzicami i zapoznajemy z przygotowanym planem działań.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka ma na celu jak najwcześniejszą diagnozę niepełnosprawności lub spowolnionego rozwoju oraz stymulowanie psychofizyczne malucha od chwili wykrycia tych zaburzeń do czasu podjęcia nauki w szkole (Rozporządzenie MENiS z dn. 04.04.2005 w sprawie warunków organizowania wczesnego wspomagania rozwoju dzieci. Dz.U. z dn. 25.04.2005). Pamiętaj zatem, aby nie zwlekać. Czas nie zawsze bywa sprzymierzeńcem.

Do zobaczenia w Przedszkolu RAZ DWA TRZY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *